arkaplan görseli

Metro Ethernet İnternet

Fiber optik kablo üzerinden, 5 Mbps ile 10 Gbps arasında, ölçeklenebilir, esnek, düşük maliyetli ve her türlü veri akışına imkan veren teknolojidir. Protokol dönüşümlerine ihtiyaç duymadan, uçtan uca ethernet taşıyan, simetrik iletim yapısına sahiptir.

Günümüzde kullanılan altyapılar bakır şebekelere bağımlı olup hız ve mesafeleri sınırlanmıştır. Bakır hatlarla birkaç km olan mesafe sınırı fiber optik kablo ile 50 km’nin üzerine çıkabilmektedir. Bakır kablo kullanılan altyapılarda bakım ve arıza tespiti zor olup, aksine Fiber optik kablo altyapılarında bakım ve arıza tespitleri daha hızlı yapılabilmektedir.

Fiber optik imkanlarının artması ve Ethernet switch teknolojilerinin hızla gelişmesi ile birlikte WAN iletişimi için kullanılabilmesi sağlanmıştır.

Diğer teknolojilerdeki 2 Mbps ve üzeri bağlantılarda ihtiyaç duyulan yüksek maliyetli SDH (Synchronous Digital Hierarchy) yatırımı yerine Metro Ethernet teknolojisi ile tek ethernet switch yatırımı yeterlidir. Bu da daha az donanım gereksinimi ve donanım maliyetlerinden tasarruf anlamına gelmektedir. Bunun yanında fiber optik üzerinden verilen diğer iletim teknolojilerine kıyasla alınan kullanım ücreti oldukça avantaj sağlamaktadır.

  • Mail Light
  • Mail Light Plus
  • Mail Max

Temel Özellikler

POP3 Mail Adedi 10 20 50
POP3 Mail Kotası (GB) 1 1 1

Desteklenen Uygulamalar

E-Posta Otomatik Yanıtlayıcı
E-Posta Yönlendirme
SpamBlok!
VirusCheck! Özelliği
Web Mail arayüzü
DorukNet Kontrol Paneli
Kesintisiz Güç Kaynağı
7/24 Destek Hattı
*** Fiyatlara KDV Dahil Değildir.
  • Adet/MB
  • Açıklama
  • Aylık Fiyat (TL)
  • Yıllık Fiyat (TL)
5 Adet E-posta kutusu 2,10 25,20
10 MB E-posta kutusu kotası 0,20 2,40
*Log Sorgulama: 1 kullanıcı için aylık 200$
*Fiyatlara KDV Dahil Değildir.