e-Dönüşüm Çözümleri ve ePlatform

ePlatform Nedir?

ePlatform, kurumların dijital dönüşümünde güvenilir iş ortağı olma bilinci ve sorumluluğuyla Medyasoft tarafından kurulmuş %100 Türk sermayeli bir şirkettir.

Web ve mobil uygulamalarda uzman ekibiyle müşterilerine uzun soluklu hizmet veren ePlatform, fikirleriyle fark yaratacak çözümler geliştirirken, yazılım, danışmanlık, strateji ve proje yönetiminde profesyonel yaklaşımla katma değerli hizmetler sunmaktadır.

ePlatform faaliyetlerini e-Dönüşüm Çözümleri, İş Çözümleri, Web Çözümleri ve Veri Merkezi Çözümleri alanlarında sürdürmektedir.

blogeplatform

e-Dönüşüm Çözümleri için DorukNet İş Ortaklığı

Yazılım alanında sektörünün öncüsü ePlatform ile Veri Merkezi hizmetlerinde sektörünün öncüsü DorukNet güçlerini birleştirdi. Bu işbirliği ile e-Dönüşüm için gerekli güncel teknolojik altyapı standartları ve sertifikasyonları başarıyla karşılanarak, GİB(Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından ePlatform’a “Özel Entegratör” yetkisi verildi. Bu sistemi ile ePlatform, uçtan uca entegre ve profesyonel çözümler sunmaktadır.

ePlatform BulutŞirket platformunda e-Dönüşüm için kullanılan “Obje Bazlı Yedekleme” teknolojisi sayesinde, ePlatform üzerinde üretilen tüm veriler, 2 farklı coğrafi bölgede aynı anda 3 farklı ünitede yedeklenmekte ve veri kaybı riski ortadan kaldırılmaktadır.

Bu sayede ePlatform, Medyasoft ve DorukNet güvencesinde olan “Felaketten Kurtarma Senaryoları” standartlarına göre geliştirilmiş ePlatform e-Dönüşüm sistemi ile tüm elektronik belgeler güvenle saklanmakta ve kesintisiz olarak 7×24 müşterilerin erişimine açık tutulmaktadır.

e-Dönüşüm Sürecinde ePlatform

Türkiye’de 2015-2019 e-Devlet Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde; 2015 yılının Ocak ayında, 50 binin üzerinde şirket için zorunlu hale gelen e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter çözümleri ile birlikte diğer e-Dönüşüm projeleri de hızla hayata geçmeye başladı. İşletmelerin kağıt fatura baskı, kargo ve saklama maliyetlerinin tarihe karışmasını sağlayan “e-dönüşüm” süreci kapsamında, e-Fatura’ya geçiş yapan 50 bin şirkette, aylık 25 milyona yakın fatura işlem görüyor. 250 milyon e-fatura, şirketlerin ekonomisine 500 milyon liranın üzerinde tasarruf sağlamaktadır. 2016 yılı sonunda ise e-Fatura sistemine geçiş yapmış toplam mükellef sayısının 65 binin üzerinde olması beklenmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı, 1 Ocak 2017’de zorunlu olarak “e-Arşiv Fatura” kullanacak mükellefler için “e-Arşiv Fatura ve İnternetten Satış kapsamı ile ilgili duyuru” yayınlandı. Duyuruya göre internet üzerinden satış yapan ve 2014 ve takip eden yıllarda brüt satış hasılatı 5 milyon TL ve üzerinde olan işletmelerin en geç 1 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını ve geçiş hazırlıklarını tamamlayarak e-Arşiv Fatura Uygulamasına dahil olmaları gerekmektedir.

Bu kapsama giren mükelleflerin, ilerleyen dönemlerde yapılabilecek vergi inceleme veya denetim faaliyetlerinde cezai işlemlere maruz kalmaması bakımından, e-Arşiv Fatura uygulamasına gerekli başvuru ve geçiş işlemlerini süresinde gerçekleştirmesi önem arz etmektedir. e-Dönüşüm sürecinde profesyonel çözümlerden yararlanmak için eplatform.com.tr adresinden e-Dönüşüm çözümlerini inceleyebilirsiniz.

Genel kategorisine gönderildi ve , , , , , , , , ile etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yerimlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın