DorukNet | Sinan Çay

Online Satış

Başarı Hikayeleri

Sinan Çay

Vatan Bilgisayar Bilgi İşlem Müdürü
Son 7-8 yıl içinde Türkiye'de elektronik perakendeciliği müthiş bir büyüme kaydetti. Vatan Bilgisayar’da bu dinamik sektörde en büyük zincir mağazalardan bir tanesidir.

Kısaca firmanız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Son 7-8 yıl içinde Türkiye’de elektronik perakendeciliği müthiş bir büyüme kaydetti. Vatan Bilgisayar’da bu dinamik sektörde en büyük zincir mağazalardan bir tanesidir.

DorukNet ile çalışmaya nasıl karar verdiniz?

DorukNet’le web sitemizi elektronik ticaret için kullanmaya karar verdiğimizde tanıştık. Web sitemizdeki revizyon devam ederken hem kapasite hem güvenilirlik olarak çalışabileceğimiz bir ISS arayışındaydık. Nerdeyse bütün büyük çaplı ISS’lerle görüştükten sonra DorukNet’te karar kıldık. Web sunucularımızı DorukNet’e yerleştirdikten sonra başka alanlarda da çalışmaya devam ettik.

DorukNet’in hangi hizmetlerinden yararlanıyorsunuz? Kısaca Vatan Bilgisayar ve DorukNet işbirlikteliği hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Web sitemizi çalıştıran sunucularımız DorukNet’te bulunuyor. Tüm mağazalarımızı kapsayan entegre ses ve data yedekliliği sistemimiz var. Son olarak merkez lokasyonumuza metro ethernet ile internet bağlantısı aldık. DorukNet’in Bulut Bilişim alanında yaptığı çalışmaları takip ediyoruz. Önümüzdeki dönemde Bulut Bilişim altyapısında çalışmayı düşünüyoruz.

DorukNet ile olan işbirlikteliğinizin firmanıza sağlamış olduğu avantajlardan kısaca bahseder misiniz?

DorukNet ülke çapında faaliyet gösteren bir ISS olarak diğer ISS’lerle üç aşağı beş yukarı aynı hizmetleri sunuyor. Netice olarak teknolojinin ve altyapının elverdiği ölçüde projeler geliştiriyoruz. Ancak bilgi işlem projeleri büyük yatırımlar ve uzun zaman gerektiren çalışmalarla kuruluyor. Aynı zamanda bu sistemler şirketler için hayati öneme sahip olduğu için süreklilik, güvenilirlik, esneklik ve ölçeklendirebilme çok önemli. DorukNet kendi işine odaklanmış, satış kanalı ile sistem ve operasyon kanalları birbirine yakın ve paralel çalışan bir yapıya sahip. Bu sayede hızlı ve etkili çözüm üretebiliyor. Bizim sektörümüz yani perakende sektörü çok dinamik bir yapıya sahip, hızlı ve agresif büyüme hem bizde hem rakiplerimizde ortak nokta olarak öne çıkıyor. Bu büyümeye cevap verebilmek için yukarıda saymış olduğum özelliklerde Partnerler’le çalışmak zorundayız.

Sizce DorukNet’i rakiplerinden ayıran en önemli özelliği nelerdir?

Sadece kurumsal çalışan, işine odaklanmış yapısı ve hizmet sürekliliği.

Sizin eklemek istedikleriniz?

Uzun soluklu çalışmamızın başka projelerle devam etmesini diliyorum.

Teşekkür Ederim.

Tüm Soru, Öneri ve bildirimleriniz için 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

7/24 Çağrı Merkezi