DorukNet | Doruk Cloud Nedir?

Online Satış
Uptime Oranı
EKİM 2019
UPTIME ORANI
%100

Doruk Cloud ile tanışın!

Tüm verilerinizi, %100 yerli sermayeli DorukNet'in güçlü altyapısıyla Türkiye'de barındırın.

Neden?

Hız

Bulut bilişimle birlikte, size sunulmuş arayüz yoluyla kaynaklarınızı oluşturabilir ya da atayabilirsiniz. Anlık ihtiyaçlar için hızlı çözümler üretebilir, değişken koşullara anında yanıt verebilirsiniz.

Güç & Performans

Doruk Cloud, en güncel teknolojiye sahip cihaz ve ekipmanlar ile servis vermektedir. Kurumlar, bulut bilişimle birlikte uygun maliyetli servisleri en güncel teknoloji ve performans ile alabilir.

Verimlilik

Bulut bilişim teknolojisi, firmaların hizmet vermiş olduğu sektörde daha fazla odaklanıp süreçlerini hızlandırmalarına yardımcı olur. Tüm iş süreçlerini sizin yerinize biz yönetiriz.

Maliyet Avantajı

İhtiyaç duyduğunuz kaynakları, yatırım yapmadan temin edebilmenizi sağlarız. Bulut bilişimde, yalnızca ihtiyacınız kadar kaynak için ödeme yaparsınız. Böylece esnek ve avantajlı bir kullanıma sahip olursunuz.

Sürdürülebilirlik

DorukNet'in İstanbul'da ve Antalya'da yer alan veri merkezleri sayesinde, birden fazla noktada verilerinizi barındırabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun şekilde felaket kurtarma veya yedekleme gibi konularda da uygun çözümler alabilirsiniz.

Coğrafi Konumlandırma

Doruk Cloud, İstanbul ve Antalya'da yer alan 2 veri merkeziyle, ihtiyaçlarınıza uygun şekilde, uygulamalarınızın birden fazla noktada barındırılmasını sağlayabilir veya esnek iş modelleri oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Bakıma ihtiyacınız olmaz

Doruk Cloud, yedekli ve güncel altyapısını sürekli olarak izlemektedir. 7 gün 24 saat boyunca, uzman teknik kadro tarafından izleme ve periyodik bakımları gerçekleştirilmektedir. Bu sayede bulut bilişim servislerini her zaman en güncel ve hızlı şekilde alabilirsiniz. Size sadece işinize odaklanmak kalır.

Sık Sorulan Sorular

 • Cloud ya da Bulut nedir?

  Fiziksel bir altyapıya ihtiyaç duymadan, sanal sunucuların istenen işlemci, bellek ve disk konfigürasyonlarında, dakikalar içerisinde kurularak kullanıma hazır hale getirilmesini sağlayan teknolojidir.

 • Neden buluta geçmeliyim?

  Yatırım maliyetiniz ortadan kalkar. Birkaç dakika içerisinde, ihtiyacınıza uygun sunucu kurulumu yapılabilir. Esnektir, fiziksel değişikliklere gerektirmez. Yüksek erişilebilirlik ile sunucunuzun bozulma riski yoktur. Daha az elektrik, ısı ve yer kullandığı için doğa dostudur.

 • Fiziksel sunucularla karşılaştırdığımda "Bulut" ne kadar farklı?

  İki fiziksel sunucunun verebileceği yüksek erişilebilirlikte ortamını, tek bir sanal makineyle sağlayabilirsiniz. Tüm Cloud ortamı, "cluster" bir yapı üzerinde çalışır. Donanım kaynaklı problemlerin tamamı ortadan kalkar. Kaynak arttırımlarını anlık olarak yapabilirsiniz. Sunucunuz çevrimdışı olsa bile, KVM gerektirmeden kontrol paneli üzerinden yönetim imkanına sahip olursunuz. 

 • Veritabanı sunucumu da sanallaştırma imkanım var mı?

  Evet. Veritabanları için en önemli kriterler, hızlı bir storage altyapısı, yeterli bellek ve işlemci gücüdür. DorukCloud ile yüksek performanslı storage altyapısı ve ihtiyacınıza uygun kaynaklarınızı belirleyerek, fiziksel bir sunucu gibi çalıştırabilirsiniz.

 • Sunucumu Windows platformunda kullanmak istiyorum. Ne yapabilirim?

  Windows platformuna sahip sunucunuzu, buradan satın alabilirsiniz.

Bilgilerinizi bırakın

Size hemen ulaşalım, ihtiyacınıza uygun çözümlerimizle ziyaret edelim.

Tüm Soru, Öneri ve bildirimleriniz için 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

7/24 Yardım Masası