DorukNet | Alan Adı Arama

Online Satış
Uptime Oranı
EYLÜL 2019
UPTIME ORANI
%99,95

Alan Adı Arama

Dilediğiniz alan adını arayın, şirketinizi & markanızı en iyi şekilde temsil edin.

Fırsatları Kaçırmayın

.com
.com
 • Dünyanın en popüler alan adına hemen sahip olun! İnternetin standardı haline gelen, dünyanın en çok talep edilen alan adı .com'u şimdi satın alın, sanal dünyaya adımınızı atın.
62.00 TL/Yıl
.net
.net
 • Dünyanın en popüler ikinci alan adıyla varlığınızı ifade edin! Herkes için uygun, varlığınızı internet dünyasına taşımak için akılda kalıcı ve uyumlu bir alan adı.

   
78.00 TL/Yıl
.org
.org
 • Girişimleriniz ve organizasyonlarınız için mükemmel bir seçim olan .org alan adını hemen alın, fark yaratacak işlere imza atmaya başlayın.
78.00 TL/Yıl

Alan Adı Arayın

En uygun alan adınızı bulun.

Gizlilik?

Kayıt bilgilerinizin gözükmesini istemiyorsanız koruma alın.

Sertifikanızla güven verin.

Ziyaretçilerinize güven vermek için SSL Sertifikası satın alın.

Hemen Satın Al

 • Alan Adı ile ne yapabilirim?

  Alan adları, IP adreslerinin yazıya dökülmüş halidir. Her bilgisayarın sahip olduğu IP adresi, numaralardan oluşur ve numaralar yerine alan adlarının atanmasıyla, o bilgisayara alan adı aracılığıyla ulaşabiliriz.

  Bir alan adı yazılıp, internet tarayıcı vasıtasıyla o adrese gidilmek istendiğinde, o alan adına ait IP adresi bulunur ve o adresle ilgili web sitesi görüntülenir. Kişisel portfolyonuz, arşiviniz veya şirketiniz için alan adları internet üzerinde görünür olmanızı sağlar.

  DorukNet alan adıyla birlikte, kendinizi internette sunabilmeniz için gereken tüm yazılım & donanım desteğini sunmaktadır. Web Hosting planlarımızı incelemeyi unutmayın.

 • Alan Adı aramak ne demektir?

  Alan adı arama çubuğuna, sizi ifade edecek herhangi bir kelimeyi yazabilirsiniz. Bu, şirketinizin ismi olabilir veya sizi yansıtan herhangi bir cümle olabilir. Aradığınız alan adı, daha önce başkası tarafından satın alınmamışsa, işleminize hızlıca devam edebilir ve DorukNet olarak alan adınızı sizin adınıza kayıt edebiliriz.

  Eğer aradığınız alan adı başkası tarafından daha önce alınmışsa, başka bir alan adı aramayı deneyin. Alan adı uzantılarıyla alternatiflerinizi arttırabilirsiniz. İdeal olan ise aradığınız alan adının, sizi, markanızı ya da şirketinizi en iyi şekilde ifade etmesidir.

 • Alan Adı uzantısı satın alınabilir mi?

  Az sayıda alan adı uzantısı için belirli koşullar bulunmaktadır. Bunun dışında tüm alan adı uzantıları satın alınabilir.

 • Ne kadar uzunlukta Alan Adı seçebilirim?

  Alan Adı uzunluğu en az 1, en fazla 63 karaktere sahip olmalıdır. Başkalarının size en hızlı şekilde ulaşabilmesi için, sizi en iyi şekilde ifade eden alan adını seçerken dikkat etmelisiniz. Tabi ki tamamen eğlence amaçlı uzunca bir alan adı uzantısı da alabilirsiniz.

Tüm Soru, Öneri ve bildirimleriniz için 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

7/24 Yardım Masası