DorukNet | Neden Yerel Hosting Firması ile Çalışmalısınız?

Blog

DorukNet ile ilgili güncel bilgileri ve gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Neden Yerel Hosting Firması ile Çalışmalısınız?

Host Advice raporuna göre işletmeler web hosting barındırma hizmetini seçerken büyük oranda yerel hosting sağlayıcı firmaları seçiyor. İşletmelerin barındırma hizmetleri için yerel hosting firmalarını tercih etmelerinde rol oynayan birçok neden bulunuyor.

Bu etkenlerden ilki yerel hosting firmalarının sunduğu müşteri hizmetleri desteği olarak gösterilebilir. Çoğu global firmanın çağrı merkezindeki otomatik yönlendirmelerinin aksine, yerel hosting firmalarında sorun yaşayan hosting sahibi, yetkililer ile direkt konuşup teknik konularda 7/24 destek alabiliyor. Üstelik yerel hosting firmalarının müşteri temsilcileri ile düzenlenen toplantılar sayesinde daha hızlı çözüm geliştirebilmek ve profesyonel iş iletişimi kurabilmek mümkün. 

Yerel hosting sağlayıcı uluslararası bir hosting hizmeti sağlayıcıdan 3 kat daha hızlı bir hosting performansı ile hız ve performans avantajı sağlar. Çünkü sitenin ziyaretçileri fiziksel olarak barındırılan web sitesinin veri merkezine daha yakındır, bu nedenle yerel hosting firmasında barındırılan web sitesi kullanıcının tarayıcısına daha hızlı yüklenebilmektedir. Tüm bunlara ek olarak, Google gibi arama motorları çoğunlukla lokasyon bazlı sıralama yapar, böylece aramalarda üst sıralarda çıkma şansınız artar.

Yerel hosting firması ile çalışmanın avantajları düşünüldüğünde, hosting barındırma servisi seçerken disk alanı, bant genişliği ve diğer seçeneklerin yanı sıra, veri merkezinin lokasyon olarak potansiyel müşterilerinize yakın olup olmadığı da dikkat edilmesi gerekenler arasına girmektedir. Web sitenize yönelik bir barındırma hizmeti seçerken, en önemli nokta düşük fiyatlar indirimler değil,  iyi hizmet alabileceğiniz, müşterilerine güvenilir hizmet anlayışı ile yaklaşan ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hosting firması seçmenizdir. Hosting seçimi bugünün dijital dünyasında işinize yapacağınız önemli yatırımlardandır. 

1993 yılından itibaren Türkiye'de internet servisi hizmeti sunan “ilk” şirket olan DorukNet olarak, içinde büyük kurumsal firmaların veya küçük işletmelerin bulunduğu tüm müşterilerimize şirket değerlerimiz arasında yer alan müşteri duyarlılığı ve üstün kalite anlayışı içinde hizmet vermekteyiz.

Siz de sınırsız trafik ile %100 yerel ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanmak için barındırma çözümlerimizi web sitemizden inceleyebilir, ya da size en uygun barındırma hizmeti için müşteri hizmetlerimize 0850 277 0724 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Tüm Soru, Öneri ve bildirimleriniz için 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

7/24 Yardım Masası