DorukNet | Türkiye’nin ilk bulut servis sağlayıcısı DorukNet, yatırımlarına devam ediyor!

Blog

DorukNet ile ilgili güncel bilgileri ve gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk bulut servis sağlayıcısı DorukNet, yatırımlarına devam ediyor!

Türkiye’nin ilk bulut servisi sağlayıcısı DorukNet, veri merkezi içerisinde bulut servislerinin verildiği platformunu Flash Storage’a taşıdı. İşlem sürelerini mikrosaniye seviyelerine düşüren altyapı yatırımı sayesinde DorukNet, müşterilerine maksimum hız, performans ve verimlilik sunmaya başladı.

Bilişim sektöründeki 26 yıllık deneyimiyle, 30 bini aşkın kurumsal müşterisine  veri merkezi hizmeti sunan DorukNet, bulut servislerini verdiği platformunu Flash Storage'a taşıdı. 1993 yılında Türkiye'nin ilk internet servis sağlayıcısı olarak adını duyuran ve 2011 yılında Microsoft Hyper-V üzerinden Türkiye'de ilk bulut servisi hizmetini sunan DorukNet, kablosuz internet erişim platformu olan Wispotter markasıyla da  binlerce lokasyonda her ay 1 milyonu aşkın kişiyi internetle buluşturuyor.

İşlem süresi mikrosaniye seviyelerine düşüyor.

Flash Storage teknolojisiyle kurumların hız, performans ve verimlilik beklentisini maksimumda karşılayacaklarını belirten DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman, "İşlem sürelerini mikrosaniye seviyelerine indirerek veri iletişiminde yaşanan gecikme sorunlarını ortadan kaldırıyoruz. Her tür iş yüküne uygun yeni altyapımız sayesinde, büyük veri işleme ve analitik, iş zekası, veri madenciliği gibi yüksek performans gerektiren uygulamalar için güvenilir, ölçeklenebilir  çözümler sunuyoruz." dedi. Flash Storage, geleneksel depolama yöntemlerinin güç tüketimlerinin %10'u ile 10 kat daha fazla performans sağlıyor. Bellek kullanımında verimliliği artırırken, sunucu bazlı veri transferlerinde bellek kullanımını optimize ederek veri akışını hızlandırıyor. Flash Storage, performans avantajının yanı sıra dayanıklı yapısıyla veri güvenliği konusunda büyük fayda sağlıyor.

Coğrafi bulut hizmeti yeni yatırımla Antalya'ya genişliyor.

45 bini aşkın alan adı ve 500 binden fazla e-posta hesabını bünyesinde barındıran DorukNet, 2019'un ikinci yarısından itibaren bulut altyapısını, 1998'de Antalya'da kurduğu Felaket Kurtarma Merkezi'ne genişletmeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman, "DorukNet olarak Türkiye'de ilkleri gerçekleştirmekten dolayı onur duyuyoruz. Mart ayı başında bulut platformumuzu Flash Storage'a taşıdık. Yılın ikinci yarısında ise hizmet sürekliliğimizi daha da arttıracak olan coğrafi düzeyde bulut hizmetini vermeye başlayacağız. Bu kapsamda bulut platformumuzu Antalya'ya genişletme çalışmalarına başladık." dedi.

Tüm Soru, Öneri ve bildirimleriniz için 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

7/24 Yardım Masası