Veri Merkezimizde Güvendesiniz.
20 yıllık tecrübe ve güçlü altyapımız sayesinde
siz sadece işinize odaklanın.


veri merkezi krokisi
yonetim merkezi krokisi

Kesintisiz İnternet Erişimi

Kesintisiz İnternet Erişimi

DorukNet, tamamı güzergah yedekli fiber optik altyapılar üzerinden 3 farklı internet bağlantısı ile müşterilerine internet erişim hizmetini sunmaktadır. İnternet trafiğinin hızını, güvenlik ve kalitesini arttıran TNAP platformuna ek olarak, doğrudan yurtdışı erişimi için kullanılan Pantel altyapıları ile yedekli ve kesintisiz erişim sağlamaktadır.

Ayrıca, omurga altyapısında Juniper ürünleri ve veri merkezi altyapısında Brocade ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı bulunmaktadır.

N+N Yedekli Enerji Altyapısı

N+N Yedekli Enerji Altyapısı

DorukNet Veri Merkezi güçlü bir elektrik altyapısına sahiptir. Veri Merkezi enerji beslemesi için 1,2 Megawatt gücünde trafo, 2 x 330 KVA gücünde N+N yedeklemeli iki adet jeneratör, 5 x 120 KVA, 2 x 60 KVA ve 2 x 40 KVA gücünde yük paylaşımı ve yük dengelemesi (load balance, load share) esasına göre çalışan UPS sistemleri ile donatılmış güçlü bir elektrik alt yapısı mevcuttur.

Veri merkezi içerisinde Busbar sistemleri ile iki farklı elektrik dağıtım yolu oluşturulmuş olup, iki veya daha fazla güç kaynağına sahip sunucular farklı enerji kaynaklarından beslenmektedir. Tek güç kaynağına sahip sistemler için Statik Transfer Switch ‘ler ile enerji kaynağı yedekliliği sağlanılmıştır. Kabinetlerimiz de Power distribution unit (PDU) kullanılmaktadır. Bu sayede sunucularınızın elektrik değerleri ayrı ayrı priz çıkışlarıyla izlenmekte ve kaydedilmektedir.

Soğutma Sistemleri

Soğutma Sistemleri

DorukNet Veri merkezi soğutma konusunda maksimum verimlilik sağlayabilmek için 3 x 100 Kwatt, 1 x 60 Kwatt, ve 1 x 30 Kwatt olmak üzere toplam 390 Kwatt gücünde hassas kontrollü soğutma sistemine sahiptir.

Kabinetlerimiz soğuk ve sıcak hava koridoru prensibi göz önüne alınarak dizayn edilmiştir. Bu sayede soğuk havadan maksimum verim elde edilmektedir.

Yangın Söndürme  Sistemleri

Yangın Söndürme  Sistemleri

DorukNet Veri Merkezi, FM200 standartlarında otomatik yangın söndürme sistemini barındırmaktadır. Veri Merkezi girişi, yangına dayanıklı ve kartlı geçiş sistemi ile korunmaktadır.

7/24 İzleme 

7/24 İzleme

Network omurgamız ve veri merkezimizdeki sunucularımız 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır.

Operasyonel Destek

Operasyonel Destek

DorukNet Çağrı Merkezi 365 gün boyunca 7/24 hizmet vermektedir. Veri merkezinde oluşabilecek problemlere müdahale edilebilmesi ve müşteri talepleri doğrultusunda DorukNet Çağrı Merkezi’nden gönderilecek destek taleplerinin çözülebilmesi için Operasyon Merkez ekibi, nöbetçi ekiplerle 7/24 hizmet vermektedir.

Müşteri Kabul Odası

Müşteri Kabul Odası

Veri merkezimizde barındırdığınız sunucular için yapacağınız fiziksel çalışmalarda siz müşterilerimiz için 7/24 çalışmanıza uygun alanlara sahiptir, bu alanlarda sürekli olarak veri merkezine ulaşabilir, fiziksel çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Veri Merkezi Operasyon Yönetimi

Veri Merkezi Operasyon Yönetimi

Veri Merkezimizde devreye alınacak sunucuların kurulumu ve devreye alınması için gerekli tüm çalışmalar sistem mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Donanımsal ve yazılımsal olarak sistem ihtiyaçları sürekli belirlenmekte, bu yöndeki iyileştirme ve geliştirmeler ekiplerimizin tarafından yapılmaktadır.

Network Operasyon Merkezi

Network Operasyon Merkezi

Network Operasyon Merkezimiz (NOM) maksimum düzeyde güvenli bir ortama sahiptir. Kontrollü ve kilitli giriş sistemine sahip ofisimiz, 24 saat gözetim altında tutulmaktadır. Veri Merkezi içinde devreye alınan tüm sunucu ve sistemlerin ağ bağlantılarında oluşan herhangi bir bağlantı probleminde müşterilerimiz anında bilgilendirilmekte ve uzman personelimiz tarafından ilgili bağlantı sorunu günün hangi saatinde olursa olsun anında düzeltilmektedir.

0 850 277 92 00