Network Altyapımız


• DorukNet, tüm Türkiye’ye yayılmış 27 Erişim Noktası (POP) ile beraber, ulusal internet omurgasından ayrı olarak yurtdışı fiber optik bağlantısı üzerinden firmalara internet erişimi ve telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır.

• Ülke genelinde sahip olduğu geniş çaplı data ve ses omurgasındaki tüm POP’ları yedekli olan DorukNet, ayrıca İstanbul, Antalya ve İzmir arasında kurduğu üçgen ile müşterilerinin kesintilerden etkilenmesini engellemektedir.

• Türkiye’de birbirinden bağımsız olarak 3 farklı fiziksel lokasyondan internet erişimine sahip olan DorukNet, bu bağlantılara ek olarak müşterilerine, sahip olduğu yüksek kapasiteli yurtdışı fiber optik bağlantısı sayesinde, Türkiye’nin İnternet omurgasından bağımsız olarak internet erişim servisi vermektedir.

• DorukNet’in sahip olduğu MPLS-VPN omurgası sayesinde, sunulan erişim çözümlerinde müşterinin kendi tarafında kullandığı cihazların herhangi bir şifreleme yeteneğine sahip olmasına gerek kalmadan, İnternet’ten gelebilecek ataklara karşı izole bir yapı kurulmasına olanak sağlanmaktadır.

• DorukNet kendi omurgası üzerinde yurtiçinde verdiği uçtan uca paket ulaşım garantisi %99,99, yurtdışına verdiği paket ulaşım garantisi %99,99’dur. Bununla beraber data ve ses omurgasında minimum paket ulaşım garantisi 10 ms, maksimum paket ulaşım garantisi 50 ms’dir.

• DorukNet data ve ses omurgasındaki sistemler (Transmisyon Sistemleri, Güç Sistemleri, Soğutma Sistemleri vb. ), 7/24 olarak yapılan monitoring verileri ışığında periyodik olarak Ağ Operasyon Departmanı tarafından incelenmektedir.

• DorukNet, sahip olduğu 8 Gbps’lik internet kapasitesi ile hizmet vermektedir.

• DorukNet, 2004 yılında kurmaya başladığı, büyük ölçekli ve uluslararası ses operatörleri ile bağlantılardan oluşan yedeklenmiş ses omurgası sayesinde Türkiye’nin her noktasındaki kurumların tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

• Ses omurgasında yedekli yapıya sahip olan Alcatel SoftSwitch ve Media Gateway’leri barındıran DorukNet, ana yönlendirici olarak Juniper MX960 kullanmaktadır.

• DorukNet Transmisyon altyapısında, Alcatel (STM-16), Alcatel (STM-4), Nortel (TN-1X, TN-4XE, TN-1C) SDH Sistemleri kullanmaktadır.

Veri Merkezi & Hosting

Hosting Paketleri Doruk Cloud Online Backup Mail Çözümleri Bayi Paketleri

Alan Adı

Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Kayıt Sözleşmesi

Ses Hizmetleri & İnternet

VPN ADSL Ses Hizmetleri İnternet Erişim Hizmetleri Kablosuz İnternet (WiSpotter) Metro Ethernet İnternet

DorukNet

Hedeflerimiz Sosyal Sorumluluk Veri Merkezi Network Altyapımız Erişim ve Altyapı Hizmetlerimiz

Hakkımızda

İletişim Bilgileri Banka Hesapları Kullanıcı Merkezi İnsan Kaynakları Basın Odası Başarı Hikayeleri

0 850 277 92 00