Başarı Hikayeleri

 


Kısaca firmanız hakkında bilgi verebilir misiniz?


Son 7-8 yıl içinde Türkiye’de elektronik perakendeciliği müthiş bir büyüme kaydetti. Vatan Bilgisayar’da bu dinamik sektörde en büyük zincir mağazalardan bir tanesidir.


DorukNet ile çalışmaya nasıl karar verdiniz?


DorukNet’le web sitemizi elektronik ticaret için kullanmaya karar verdiğimizde tanıştık. Web sitemizdeki revizyon devam ederken hem kapasite hem güvenilirlik olarak çalışabileceğimiz bir ISS arayışındaydık. Nerdeyse bütün büyük çaplı ISS’lerle görüştükten sonra DorukNet’te karar kıldık. Web sunucularımızı DorukNet’e yerleştirdikten sonra başka alanlarda da çalışmaya devam ettik.


DorukNet’in hangi hizmetlerinden yararlanıyorsunuz? Kısaca Vatan Bilgisayar ve DorukNet işbirlikteliği hakkında bilgi verebilirmisiniz?


Web sitemizi çalıştıran sunucularımız DorukNet’te bulunuyor. Tüm mağazalarımızı kapsayan entegre ses ve data yedekliliği sistemimiz var. Son olarak merkez lokasyonumuza metro ethernet ile internet bağlantısı aldık. DorukNet’in Bulut Bilişim alanında yaptığı çalışmaları takip ediyoruz. Önümüzdeki dönemde Bulut Bilişim altyapısında çalışmayı düşünüyoruz.


DorukNet ile olan işbirlikteliğinizin firmanıza sağlamış olduğu avantajlardan kısaca bahseder misiniz?


DorukNet ülke çapında faaliyet gösteren bir ISS olarak diğer ISS’lerle üç aşağı beş yukarı aynı hizmetleri sunuyor. Netice olarak teknolojinin ve altyapının elverdiği ölçüde projeler geliştiriyoruz. Ancak bilgi işlem projeleri büyük yatırımlar ve uzun zaman gerektiren çalışmalarla kuruluyor. Aynı zamanda bu sistemler şirketler için hayati öneme sahip olduğu için süreklilik, güvenilirlik, esneklik ve ölçeklendirebilme çok önemli. DorukNet kendi işine odaklanmış, satış kanalı ile sistem ve operasyon kanalları birbirine yakın ve paralel çalışan bir yapıya sahip. Bu sayede hızlı ve etkili çözüm üretebiliyor. Bizim sektörümüz yani perakende sektörü çok dinamik bir yapıya sahip, hızlı ve agresif büyüme hem bizde hem rakiplerimizde ortak nokta olarak öne çıkıyor. Bu büyümeye cevap verebilmek için yukarıda saymış olduğum özelliklerde Partnerler’le çalışmak zorundayız.


Sizce DorukNet’i rakiplerinden ayıran en önemli özelliği nelerdir?


Sadece kurumsal çalışan, işine odaklanmış yapısı ve hizmet sürekliliği.


Sizin eklemek istedikleriniz?


Uzun soluklu çalışmamızın başka projelerle devam etmesini diliyorum.

Teşekkür Ederim.

 

Veri Merkezi & Hosting

Hosting Paketleri Doruk Cloud Online Backup Mail Çözümleri Bayi Paketleri

Alan Adı

Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Kayıt Sözleşmesi

Ses Hizmetleri & İnternet

VPN ADSL Ses Hizmetleri İnternet Erişim Hizmetleri Kablosuz İnternet (WiSpotter) Metro Ethernet İnternet

DorukNet

Hedeflerimiz Sosyal Sorumluluk Veri Merkezi Network Altyapımız Erişim ve Altyapı Hizmetlerimiz

Hakkımızda

İletişim Bilgileri Banka Hesapları Kullanıcı Merkezi İnsan Kaynakları Basın Odası Başarı Hikayeleri

0 850 277 92 00